Hírek
2015. Február 05. 05:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
KKM: bevált a keleti nyitás politikája

Mintegy 23 milliárd forint értékben kötnek üzletet magyar vállalatok Dél-Koreával, többek között sertéshúst és orvosi műszereket exportálunk a távol-keleti országba – hangzott el a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) szerdai sajtótájékoztatóján. „Ez egyértelmű bizonyítéka annak, hogy jó úton halad a kormány keleti nyitás politikája” – mondta Magyar Levente, a tárca államtitkára.
Nagyjából 22-23 milliárd forintnyi üzlet jöhet létre Orbán Viktor miniszterelnök november végi dél-koreai látogatása eredményeként – ismertette a látogatáson résztvevő 88 magyar vállalat beszámolóját Magyar Levente. Hozzátette, a szerződések egy része már megköttetett. „Ezekkel a számokkal szeretnénk eloszlatni azokat a kételyeket, amelyek a keleti nyitás politikájának legitimációjával kapcsolatban az utóbbi időben felmerülhettek' - emelte ki.
A gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkár emlékeztetett, a kormány néhány éve hirdette meg a keleti nyitás politikáját, amelyet a kkv-k számára az unión és az Egyesült Államokon kívüli országokkal való kereskedelmet segíti elő. Ennek formai keretét adta a külügyi rendszer átalakítása is, miszerint már a minisztérium szervezeti felépítésében is megjelenik, hogy a külpolitika és a külgazdaság elválaszthatatlan – közölte.
Ez a mostani siker egyértelmű bizonyítéka annak, hogy jó úton járunk, sikerült diverzifikálnunk a magyar nemzeti kereskedőház tevékenységét, illetve hogy a magyar vállalatok a legfejlettebb piacokon is megállják a helyüket – jelentette ki.
Kerekes György, a Magyar Nemzeti Kereskedőház Zrt. vezérigazgatója elmondta, állami tulajdonú szervezetként ők felelősek az üzleti delegációk és a kinti üzleti programok megszervezéséért, a vállalkozások számára emellett segítik a teljes ügymenetet, a papírmunkáig bezárólag.
Ismertette, a Dél-Koreába exportált termékek között szerepel a magyar sertéshús, a pehelypaplan, illetve orvosi műszerek, de együttműködés várható a környezetvédelmi háttéripar és egy mobilalkalmazás fejlesztésében is.
Kerekes elmondta, az Európai Unión kívül 25 országban vannak irodáik, de év végéig szeretnék ezt negyven fölé bővíteni.
Az OrientPress arról érdeklődött, az orosz embargó miatt kieső exportot mennyiben pótolják a most megnyílt lehetőségek. Magyar Levente elmondta, az új piacok kiépítése csak egy alternatíva, de készenlétben állnak az embargó feloldására, hogy azonnal megindulhasson a kivitel.
Kerekes György hozzátette, már megindult a sertésállomány növekedése, illetve a gazdaságok is elmozdultak a magasabb minőségű termékek felé, amelyre kifejezetten a távol-keleti piacokon van igény. Az alacsonyabb minőségű áruk termelése pedig visszaesett.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 09. 20:37, szerda | Belföld
Nyitrai Zsolt és Kósa Ádám: a nyugdíjszerű ellátásban részesülők is megkapnák az élelmiszerutalványt
A nyugdíjas-élelmiszerutalványt nemcsak a nyugdíjasok, hanem a más, nyugdíjszerű ellátásban részesülők, így a fogyatékossággal élők is megkapnák
2025. Július 09. 12:18, szerda | Belföld
Hubai Imre: az éves öntözési igény többletvíz formájában be van tárazva a tájban
A Vizet a tájba program révén jelenleg 178 millió köbméter többletvíz áll rendelkezésre öntözésre, ami nagyjából megfelel Magyarország éves öntözési vízigényének
2025. Július 09. 07:13, szerda | Belföld
Nagy Bálint: újranyithat a Hévízi Tófürdő fürdőháza, készül a létesítmény hosszú távú fejlesztési koncepciója
A kormány 381 millió forint támogatást biztosít a Hévízi Tófürdő nemrég bezárt, tavi fürdőépületének rövidtávú helyreállítására
2025. Július 08. 16:39, kedd | Belföld
NGM: júniusban ismét többlettel zárt a költségvetés, a kormány változatlanul elkötelezett a költségvetési stabilitás megőrzése é
Magyarország pénzügyei rendezettek, a szigorú költségvetési fegyelem fenntartása változatlanul a kormány kiemelt prioritása